Bizi Arayın 0 232 210 01 01
Sosyal Medya:

FITNESS

Fitness, kelime anlamı olarak sağlıklı ve formda olmak demektir. Birçok egzersize dayalı bir spor çeşidi olan fitness; esasen bütün sporların temelini oluşturur. Fitness deyince, genellikle, sağlıklı olmak veya formda kalmak için yapılan tüm aletli veya aletsiz egzersizler akla gelir. Kas gruplarına kondisyon kazandırmak için uygulanan fitness egzersizlerinde, her programın amacı farklıdır. Bu sebeple, bilinçli bir şekilde uygulanabilmesi için, fitness uzmanı tarafından takip edilen bir çalışma şekli olmalıdır.

Fitness Programlarının Kişi Üzerindeki Etkileri:

– Fazla kilolardan arınmak
– Estetik bir görünüşe sahip olmak
– Stresten arınmak
– Eğlenmek
– Esnekliği ve çevikliği artırmak
– Güç ve dayanıklılığı arttırmak
– Kasları şekillendirmek ve geliştirmek
– Testesteron, ostreojen ve endorfin gibi hormonların salgılanmasına yardımcı olarak kişinin kendini psikolojik olarak daha zihinde hissetmesini sağlamak
– Metabolizma hızını arttırmak
– Uyku düzenini sağlamak
– Kalp ve damar sistemini güçlendirmek için kişi de olumlu etkiler yaratır.
– Uzun dönemli fitness programları uğraşanların kanser ve kalp krizine yakalanma riski düşüktür.

REFORMER

Reformer pilates, özellikle eklemlere aşırı yük bindirmeden güçlü kas yapısı oluşturmada avantajlı bir yöntemdir. 100 ayrı egzersiz yapılmasına imkan veren reformer pilates aleti sayesinde kas dayanıklılığı, laktat toleransı, periferik eklem stabilitesi, kas kuvveti, denge, koordinasyon gibi sporcular için önemli konular üzerinde çalışılabilmektedir. Reformer pilates hareketleri vücudun belirli bölgelerini çalıştırmaktadır.

Ayrıca rehabilitasyon amaçları için kullanılan reformer pilates egzersizleri, kişinin yatay bir hareket düzleminde egzersiz yapmasına ve bacakları boyunca ağırlık yüklenmesine izin vermediği için eklemlerin yenilenmesi ve güçlenmesi açısından önemlidir.

Günümüzde hemen hemen tüm pilates stüdyolarında öğretilen reformer pilates teknikleri, kısa sürede kaslarını güçlendirmek ve sıkılaşmak isteyenlerin tercihidir. Reformer pilates nedir sorunuza pilates eğitmenleriniz detaylı bilgi verecektir.

Formu Doldurun, Size Ulaşalım

Fitness Salonumuz Kadın ve Erkek Olarak Birbirinden Ayrı Bölümlerde Hizmet Vermektedir

Avantajlı Paketler

Hizmetlerimizi toplu satın alın ve avantaj kazanın.